Group A: 1. South Korea 2. Zambia 3. Iran 4. Norway 5. North Macedonia
Group B: 1. Ecuador 2. Tunisia 3. Albania 4. Uzbekistan 5. Switzerland
Group C: 1. Finland 2. Venezuela 3. Guinea 4. Trinidad and Tobago 5. Hungary
Group D: 1. Ghana 2. Egypt 3. Belarus 4. Togo 5. Peru
Group E: 1. Slovakia 2. Australia 3. Belgium 4. Chile 5. South Africa
Group F: 1. Ireland 2. Costa Rica 3. Senegal 4. Cape Verde 5. Iraq
Group G: 1. Canada 2. Japan 3. Israel 4. Panama 5. Honduras
Group H: 1. Morocco 2. Bolivia 3. Mali 4. Saudi Arabia 5.Angola
Guinea v Canada 3-0 / 2-1
Iran v Finland 3-0 / 0-2
Mali v Slovakia 1-1 / 0-2
Israel v Morocco 1-2 / 1-3
Belarus v South Korea 1-0 / 0-1 aet 2-4 pen
Colombia v Tunisia 1-0 / 1-1
Denmark v Bolivia 2-0 / 2-0
Mexico v Egypt 0-3 / 0-1
Ukraine v Costa Rica 4-4 / 2-1
Ivory Coast v Australia 2-1 / 4-0
Albania v Ireland 2-1 / 2-0
Senegal v Ecuador 2-0 / 3-0
Belgium v Ghana 1-3 / 0-0
Cameroon v Japan 1-4 / 1-3
Germany v Venezuela 1-0 / 1-0
Turkey v Zambia 2-1 / 1-3
Guinea v Iran 4-1 / 0-4
Slovakia v Morocco 1-0 / 0-2
South Korea v Colombia 3-1 / 1-1
Denmark v Egypt 5-0 / 2-0
Ukraine v Ivory Coast 1-1 / 1-2
Albania v Senegal 3-1 / 1-1
Ghana v Japan 1-1 / 0-1
Germany v Zambia 7-1 / 0-0
Iran v Morocco 0-1 / 1-3
South Korea v Denmark 1-2 / 2-2
Ivory Coast v Albania 5-1 / 2-1
Japan v Germany 1-1 / 0-3
Morocco v Denmark 1-4 / 2-3
Ivory Coast v Germany 2-1 / 1-5
Denmark v Germany 0-3
Winners: Germany - 2nd title
2008-09 Participants:
Europe: Northern Ireland (25), Serbia (2), Denmark (16), Ireland (24), Finland (15), Switzerland (25), Belgium (21), Moldova (2), Hungary (24), Wales (25), North Macedonia (3), Belarus (4), Lithuania (6), Cyprus (1), Slovakia (11), Latvia (3)
South America: Chile (31), Ecuador (15), Venezuela (5), Peru (27), Bolivia (7)
North America: Honduras (19)
Africa: Morocco (30), Guinea (9), Senegal (8), Tunisia (25), Mali (9), Angola (8), Burkina Faso (2), Togo (4), Zambia (18), DR Congo (18)
Asia: Japan (12), Iran (28), Saudi Arabia (18), South Korea (32), Uzbekistan (6), Bahrain (3), Qatar (4)
Oceania: Australia (28)
Final Location: National Stadium, Abuja
Groups & Seeding
Group A: Guinea, Tunisia, Hungary, Belarus, Bahrain
Group B: Chile, Iran, Wales, Venezuela, DR Congo
Group C: Japan, Mali, Uzbekistan, Angola, Bolivia
Group D: Denmark, Senegal, Saudi Arabia, Cyprus, Togo
Group E: Morocco, Belgium, Ecuador, Lithuania, Qatar
Group F: Australia, Finland, South Korea, Burkina Faso, Peru
Group G: Northern Ireland, Ireland, North Macedonia, Slovakia, Latvia
Group H: Serbia, Switzerland, Moldova, Honduras, Zambia